Перейти до вмісту

Троянди

  Ще з давніх часів троянда вважалася королевою квітів. Троянди одні з найпрекрасніших, красивих і запашних квіті, які стали своєрідним символом романтичності, великого кохання і ніжності в кожному куточку світу. Батьківщину квітки вважають субтропіки Південно-Східної Азії, проте насолоджуватися прекрасним цвітінням цих квітів можна в різних кліматичних умовах, якщо знати і використовувати секрети догляду за трояндами.

  догляд за трояндами

  Троянди своєю красою прикрасять будь-яке подвір’я чи присадибну ділянку. Якщо з відповідальністю підійти до вирощування троянд, то протягом усього літа можна насолоджуватися неймовірною красою цих чарівних і ароматних квітів.

  Про красу цих квітів можна говорити нескінченно. І кожного разу коли бачиш велике різноманіття кольорів та відтінків, красу бутонів, відчуваєш ніжний  аромат кожної троянди, не перестаєш захоплюватися ними.

  Для підтримки неймовірної краси троянд потрібний правильний догляд за ними. Існує багато різноманітних рекомендацій вирощування цих квітів. Тому хотілося б поділитися деякими секретами та розповісти про догляд за трояндами.

  Як виростити красиву троянду – посадка

  Головні процедури та догляд за трояндами кущовими: регулярне обрізування пагонів, полив, розпушування та прополювання ґрунту, внесення в ґрунт потрібних добрив, обприскування.

  Найкращим періодом для посадки троянд слід вважати період з останньої декади вересня до середини жовтня. Приміром через один-два тижні рослина дає перші корінці, які ще мають час, щоб адаптуватися до приходу серйозних заморозків. На весні починають  активно розвиватися коренева і надземна частина трояндового куща, тому до моменту цвітіння рослина стає витривалою та сильною.

  Троянда світлолюбива рослина,  це потрібно враховувати під час вибору ділянки для посадки.

  Як посадити троянду

  Для того щоб посадити троянду необхідно:

  • Вибрати (гарно освітлюється протягом дня, не надмірно вологий ґрунт) та підготувати (розпушування ґрунту) місце для посадки.
  • Підготувати саджанці троянд. Придбані саджанці необхідно посадити як найшвидше. Перед посадкою кореневу систему куща замочити у воді.
  • Як посадити троянду? Викопайте ямку значно більших розмірів ніж коренева система, щоб був запас для росту. Дно ямки розпушіть вилами чи лопатою. Залийте чимало води. Зробіть суміш із землі та компосту. Опустіть саджанець троянди у ямку і починайте засипати приготовленою сумішшю, активно ущільнюючи кожний шар ґрунту, можна зверху ще полити водою. Вкінці після посадки необхідно нагорнути невелику кількість землі на основи пагонів (місце щеплення), щоб захистити його від сонячного проміння. Навколо куща зробіть лунку з землі, щоб було зручно поливати та підживлювати.як посадити троянду

  Обрізування троянд

  Догляд за трояндами включає також обрізування на протязі весняно-осіннього сезону.

  З настанням весни необхідно провести обрізування кущів, видалити непотрібні пагони, погано розвинені, сухі  й сформувати кущ. Влітку обрізування значно простіше – з декількох бутонів вибирають один найбільший, зів’ялі та малорозвинені видаляють.

  Для підготовки кущів троянд до зими проводимо обрізування восени – обрізаємо слабкі, засохлі, пошкоджені пагони. Варто підкреслити, що обрізування кущів потрібно проводити всіх сортів троянд. Цей етап є найбільш трудомістким, проте забезпечує ріст нових здорових пагонів і рясне цвітіння.

  Підживлення троянд  добривами та мікроелементами

  Навесні наступним етапом та догляд за трояндами має бути процес внесення добрив у ґрунт (сульфат амонію або аміачної селітри, нітроамофоску). Потрібно строго дотримуватися інструкції розведення та застосування добрив, його кількість повинна бути помірною, щоб не спричинити опіки пагонів рослини.

  Перед початком внесення добрив спочатку ґрунт потрібно розпушити і щедро полити водою. Перше  підживлення кущів троянд здійснюють внесенням азотних добрив, через 14 днів підживлення можна повторити використавши нітроамофоску (дотримуючись інструкції та рекомендацій виробників).

  Після закінчення цвітіння кущі троянд бажано підживити добривами, які містять різні мікроелементи (комплексні). В кінці липня азотні добрива вже не  використовують для підживлення. У вересні можна внести під кущі троянд органічні добрива (компост, пташиний послід, деревну тріску).

  Ці прості секрети та догляд за трояндами допоможуть виростити сильні, здорові та квітуча кущі прекрасних квітів.

  Важливі секрети поливу трояндових кущів

  В перший рік посадки трояндам потрібний регулярний та рясний полив водою (бажано раз у два-три дні). Це допоможе сформувати міцну кореневу систему та інтенсивний ріст молодих пагонів. Весною в період рясного цвітіння та розвитку полив зазвичай регулярніший ніж влітку.

  Оскільки під час частого поливу може утворюватися кірка на поверхні ґрунту навколо кущів троянд, тому слід його періодично розпушувати –  це проста, але водночас дуже корисна процедура, що забезпечує збагачення киснем кореневої системи.

  В спекотні літні дні полив також є більш частим ніж зазвичай, хоч троянди не є вологолюбивими рослинами.  Серпень-вересень полив троянд значно скорочують, для того щоб волога не застоювалася біля куща, та не спричиняла розмноження грибкових хвороб. Найкращий час для поливання рано-вранці або пізній вечір (вода не повинна потрапляти на листя).

  Хвороби та шкідники троянд

  На сьогоднішній день існує дуже багато різних хвороб та шкідників троянд (борошниста роса, сіра гниль, тля, пильщики, кліщі, іржа, гусениці, слимаки, равлики, листкові блішки, плямистості викликані грибковими чи бактеріальними збудниками, трипси, білокрилки трояндові, листовійки і т. д).

  Від хвороб жодна рослина не застрахована, тому профілактика – надійний захист троянд від різноманітних хвороб. Є одним з пунктів догляд за трояндами.хвороби троянд

  Для лікування грибкових захворювань можна використати препарати фунгіциди, час від часу провести профілактичне обприскування. А от така хвороба, як хлороз (кущ троянди починає жовтіти) потрібно провести аналіз ґрунту біля куща, оскільки, ця хвороба розвивається внаслідок недостатності в ґрунті поживних елементів. Визначивши, якого саме елемента бракує, можна його внести в землю біля рослини шляхом підживлення (дотримуючись рекомендацій дозування препарату).

  Якщо кущі троянд активно атакують шкідники комах, не потрібно гаяти часу, можна провести обприскування розчинами з додаванням інсектицидних препаратів. Шкідники досить небезпечні, так як вони пошкоджують гілки кущів, забирають поживні речовини, порушують фізіологічне існування, що може призвести до загибелі троянд. Дуже корисно було б провести весняне профілактичне оброблення кущів, ще до появи бруньок.

  На сьогоднішній день на ринку досить величезний вибір різноманітних препаратів для боротьби з хворобами та шкідниками, які б сприяли зростанню здорових, сильних і  квітучих трояндових кущів.

  Догляд за трояндами  після закінчення цвітіння – підготовка до зими

  По закінченню цвітіння потрібно провести підготовку та загартування трояндових кущів, щоб вони без проблем перезимували. У вересні полив зводиться до мінімуму.догляд за розами

  З серпня припиняємо підживлення азотними добривами, активний ріст пагонів нам вже не потрібний, так як вони будуть досить молоді і взимку вимерзнуть. Натомість, було б корисно підживити троянди калійно-фосфорними добривами.

  Важливо, на початку осені розпушити ґрунт біля троянд, провести осіннє обрізування поганих, сухих, хворих пагонів, всіх бутонів. З настанням заморозків на кущі троянд можна нагорнути землею та тирсою, а зверху можна вкрити утеплюючими матеріалами або ж гіллям з ялинок.

  Розмноження троянд

  Розмножити троянди можна двома способами: вегетативним та насіннєвим. Спосіб розмноження з насіння (селекційний робота) використовують переважно для виведення нового сорту троянд.

  Вегетативний спосіб – поділ куща, розмноження паростками, відсадками, щепленням, стебловими живцями. Одним з найбільш поширених способів вважається розмноження троянд живцями.

  Троянди – квіти для душітроянди

  Процес вирощування троянд є досить складним. Але якщо взяти до уваги корисні поради та рекомендації, що написані в цій статті, Ви зможете самостійно без проблем займатися вирощування троянд в себе на подвір’ї. Красиве  цвітіння та доглянуту кущі цих квітів будуть наповнювати вас лише позитивними емоціями, а сам процес та догляд за трояндами приноситиме лише задоволення. Неповторний аромат квітів, веселка різноманітних кольорів, різновиди сортів троянд стануть чудовим доповненням до вашого  квітника.